Toefl IBT

Anasayfa \ Genel \ Toefl IBT
TOEFL IBT Özel Ders Ankara

TOEFL IBT

Her yıl milyonlarca kişinin girdiği TOEFL IBT Sınavı kısaca İngilizcenin yeterliliğinin üniversite seviyesinde olup olmadığını ölçmektedir. Ülkemizde de yapılagelen bu sınavlara katılımlar her geçen gün artarken İngilizce anlama, kullanma dışında okuma, dinleme, yazma ve konuşma becerileri konusunda da ayrı ayrı sonuçlar elde edilmektedir.

TOEFL IBT Kimler Girebilir?

Herhangi bir yükseköğrenim kurumunda eğitim alma amacına sahip öğrencilerle birlikte İngilizce di öğrenim programları içinde sınav şartı aranmaktadır. Bununla birlikte burs ya da çeşitli programlarda sertifika almak isteyenler içinde başvuru yapabilir. Yurtdışı özelinde vize başvurusu yapan öğrenciler veya çalışmak için giden işçilerde sınava girebilir. Bunun haricinde İngilizce seviyeleri hakkında bilgi almak isteyen herkes başvuru yapabilir, orta-ileri düzeyler öğrenilebilir.

TOEFL IBT Katılım Süreçleri

TOEFL IBT sınavına kişi, istediği sayıda girebilir. 12 günlük süre içerisinde sadece bir sınava başvuru yapılabilir. Bunun haricinde yıl içinde birden fazla kez sınava girme durumunda bir sorun bulunmamaktadır. Çeşitli ülkelerde yapılagelen sınavlarda kayıt ücretleri farklılık gösterirken sınav yerleri ve tarihleri de açıklanmaktadır. Reading, Listening, Writing, Speaking bölümlerinde kişinin İngilizceyi üniversite seviyesinde olup olmadığını bu sınavla ölçmesi mümkün olmaktadır. Başvurularda kişinin tüm bilgilerinin doğru bir şekilde verilmesi gerekmektedir. Aksi durumda hatalı veya tutarsız kayıt bilgilerinin olmasıyla sınava girişler söz konusu olmamaktadır. Sınav iptali olurken ücretlerde iade durumu yoktur. Ayrıca sınav sonrasında puanın açıklanmasının ardından ihlal durumlarının açığa çıkmasıyla kişinin aldığı puan da iptal edilmektedir. Bundan dolayı başvuru süreçlerinde dikkatli bir takip yapılmalı, tüm kayıt bilgileri gerçek olmalıdır. Uzman yardımlarıyla TOEFL IBT Sınavına hazırlık yapılabileceği gibi ilk sınavda başarılı bir puanın alınabilmesi de ihtimal dahilindedir. Böylelikle her zaman geçerli olacak puanla çok daha iyi seviyelere gelinebilir.

Yazar: admin

Diğer Yazılar

Kas 5