Toefl PBT

Anasayfa \ Genel \ Toefl PBT
Toefl PBT Özel Ders Ankara

TOEFL PBT

Klasik olarak da tabir edilen bir sınav sistemi olan TOEFL PBT ile kişinin sahip olduğu İngilizceyi konuşma ve anlama becerileri ölçülmektedir. Kolej ya da üniversite seviyesinde yeterlilikler alanında yapılan sınavlar sınıf ortamında düzenlenir. Kâğıt-kalem ile İngilizce kullanımı özelinde sağlanmaktadır. Genellikle TOEFL sınavına giren kişilerin hemen hemen tamamı PBT sınavına da giriş yaparken herkes tarafından İngilizce seviye yeterliliklerin ölçülmesi için sınav başvuruları olabilmektedir. Herhangi bir koşul olmaksızın işlemler gerçekleştirilebilir, kâğıt üzerinde yapılacak sınavda İngilizce biçimlerin kullanımı hakkında bilgi alınabilir.

TOEFL PBT Sınavı

Kolej veya üniversite seviyelerinde bir ölçüm sağlayan sınavda hem konuşma hem de anlama becerilerine odaklanılmaktadır. Bundan dolayı genellikle göçmen kişilerin alacakları dil eğitimlerinde rol oynarken yüzlerce ülkede yapılagelen bir sınav sistemidir. Profesyonel bir yapıya sahip olan hassas ölçüm avantajı da kişinin doğru bir şekilde yeterliliğin ortaya çıkmasını beraberinde getirmektedir. Fikirlerin yazılı olarak anlaşılması, yorumlanması sağlanmaktadır. Standart İngilizce biçimlerin yorumlanması da sorularla elde edilirken aynı zamanda kişinin kulak aşinalığı da teste tabi olmaktadır.

Sınav başvurularında ülkelere göre fiyatlandırma farkı bulunurken kayıt bilgilerinin tamamının tutarlı olmasına da dikkat edilmektedir. Aksi durumda sınavdan elde edilecek puanların geçersiz olma durumu ihtimal dahilindedir. Gerekli çalışmaların yapılmasıyla önemli düzeyde başarılı olunması da kaçınılmazdır. Bunun için uzman yardımın belirli bir süre alınması ve doğru öğrenme teknikleri de bir hayli belirleyici olmaktadır.

TOEFL PBT Kullanımı

Çoğunlukla kişilerin İngilizce seviyelerinin ölçülmesi için başvuru yaptıkları görülürken aynı zamanda lisans kurumlarındaki sertifika programlarında da kullanımı söz konusudur. Göçmenlik büroları tarafından kişi hakkında oturma ya da çalışma izni çıkarılmasında da bu sınav puanları değerlendirilmeye alınmaktadır. Sınavlar her yıl düzenlenirken kişinin devamlı olarak katılım göstermesinde herhangi bir sakınca yoktur. Bununla birlikte elde edilen TOEFL PBT puanı iki yıl boyunca geçerliliğini korumaktadır.

Yazar: admin

Diğer Yazılar

Kas 5