IELTS Özel Ders Ankara

Anasayfa \ IELTS Özel Ders Ankara
IELTS Özel Ders Ankara

Özel Ders programlarımız öğrencinin seviyesine ve hedeflediği puana göre 20, 30, 40, 60 saat şeklinde planlanmaktadır. Eğitimler; ihtiyaca göre Genel İngilizce’nin toparlanması, 4 beceride akademik eğitim ve sınav teknikleri ile puan arttıracak kalıpların gösterilmesi şeklinde ilerlemektedir. 

BİZİMLE IELTS’E SON KEZ HAZIRLANIN !

Özel Ders İçeriği

Akademik Eğitim

4 beceri üzerine (Writing, Reading, Listening, Speaking) sınava yönelik akademik eğitimler vermekteyiz.

Stratejik Gösterimler

Genel İngilizce gramer anlatımlar, sınava yönelik gramer anlatımlar, sınav stratejileri, puan arttıracak kalıplar ve writing teknikleri ile başarı oranınızı yükseltmeye yönelik çalışmalar yapmaktayız.

Deneme Sınavları

Gerçek IELTS sınav formatında deneme sınavları ile nerede eksiğiniz olduğunu tespit edip eksiklerinizi hızla gidermekteyiz.

Kişiye Özel Ders Programı

Tamamen öğrencinin seviyesine ve ulaşmak istediği puana yönelik hazırlanan ielts özel ders programlarımızla, öğrenciyi hedefine hızla ulaştırmaktayız.

%100 Sınav Hocaları

Tamamı akademik sınavlarda üst düzey deneyime sahip hocalarımızla TOEFL dersini TOEFL, IELTS dersini IELTS hocasından aldırmaktayız.

Odak Çalışma Kaynakları

Hocamızın seviyenize ve hedefinize göre sizler için belirlemiş olduğu IELTS kaynakları dışında her seviye için tamamen özgün ve sınav odaklı yardımcı kaynakları da web sitemizde paylaşmaktayız.

 

Seviye Belirleme

Özel derslerimize başlamadan seviyeniz hakkında bilgi edinebilmemiz için aşağıda belirtmiş olduğumuz konulardan birini seçip, konu hakkında writing yazmanızı ve sonrasında info@toeflozeldersankara.com adresine göndermenizi rica ederiz.

Writing Konuları

  1. Some people say International sports events help in world peace. Do you agree or disagree?
  2. Some people say it is OK to use animals for our benefit, others say it is not good to exploit them. Discuss both points of view and give your opinion.
  3. Many people go abroad for higher studies. Do the advantages outweigh the disadvantages?

Writing Kuralları

  1. Belirtilen konulardan bir tanesini seçip o konu hakkında bir writing yazın.
  2. Writing INTRODUCTION, BODY 1, BODY 2 ve CONCLUSION olmak üzere 4 paragraftan oluşmalıdır.
  3. Writing yazarken yazarken lütfen sözlük, çeviri kullanmayın. (Writing’in amacı sizin mevcut seviyenizi belirlemektir.)
  4. Süre 40 dakikadır. Tamamladıktan sonra info@toeflozeldersankara.com’a gönderebilirsiniz.

Akademik Eğitimler

4 beceri üzerine profesyonel hocalardan tamamen sınav odaklı bir eğitim alın..

Listening

Speaking

Writing

Reading

Writing Teknikleri

Deneme Sınavları

Kayıt Ol / Bilgi Al

Ön kayıt formumuzu doldurarak özel ders programlarımız hakkında bilgi alabilirsiniz.

TOEFL IELTS Writing Feedback

IELTS Özel Ders   

Giren adayların İngilizce yeteneklerinin en iyi şekilde ölçüldüğü bir sınav sistemi olup aynı zamanda 125 ülkede her yıl uygulanan IELTS, İstanbul başta olmak üzere Ankara, İzmir gibi kentlerimizde de yapılmaktadır. Birçok farklı sınav formatıyla birlikte geçerlilik düzeyi en yüksek sınavdır. Resmî kurumların yanı sıra özel sektörde çalışabilmek içinde kişilerin İngilizce yeterlilikleri bu sınav üzerinden ölçülmektedir.

IELTS’e Kimler Girebilir?

Dünya üzerinde binlerce üniversite tarafından kabul edilen IELTS, İngilizce puanı almak isteyen adayların girebileceği bir sınavdır. Resmî kurumlarda çalışmak isteyenlerle birlikte farklı sektörlerde İngilizce yeterlilik unvanlarına sahip olmak içinde bu sınav çoğu zaman zorunlu tutulmaktadır. Ayrıca YDS denkliğine sahip olan sınavın yüksek lisans ve doktora başvurularında da gerekliliği söz konusudur. İki yıl geçerliliğe sahip olan IELTS sınavına isteyenler her yıl girebilir, başarı puanlarına göre İngilizce seviyeleri de öğrenilebilir.

IELTS Puanlama Sistemi

IELTS ile TOEFL veya YDS puanları sıklıkla karşılaştırılmaktadır. Genellikle farklı amaçlar özelinde kullanım olurken sınavların zorluk seviyeleri arasında da ciddi farklılıklar bulunur. IELTS sınavında 4.5 puanın YDS karşılığı 55 olurken TOEFL için ise 79 puandır. İki farklı puan türünde sınava girişler yapılmaktadır. Yüksek Lisans ya da Doktora amacına sahip kişiler IELTS Akademik sınavına girerken geçme ya da kalma durumuna bağlı bir sınav değildir. Bunun dışında IELTS Genel Sınavı daha çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Genellikle 6.0 ile 7.0 arasındaki puanlarla yüksek lisans ve doktora yapılabilmektedir.

IELTS Sınav Sistemi

Sınavlarda dört farklı modül bulunurken hepsinde ayrı sorular mevcuttur. Listening, Reading, Writing ve Speaking bölümleri sırayla yapılmaktadır. Listening bölümünde süre 30 dakika olurken bölümler arasında geçişler için 10 dakika ek süre tanınmaktadır. Cümle tamamlama, çoktan seçmeli veya tablo doldurma olabilmektedir. Reading bölümünde 40 soru mevcut olup süre 60 dakikadır. Okuma parçaları yanıtlanırken çok uzun makalelerde bulunabilir. Writing bölümü de iki yazma parçasına sahip olurken ilk kısımda 150 kelime, ikinci kısımda 250 kelimeden az olmayacak şekilde 60 dakika içinde metinlerin yazılması istenmektedir. Speaking bölümü iki sınavda da ortak yapılırken uzman bir kişiyle 10 dakika civarında sürmektedir. Genel bilgilerin yanıtlanması ve telaffuz durumuna bakılarak notlandırma söz konusu olmaktadır. Her bölüme ayrı bir şekilde hazırlanılması gerekirken aynı zamanda uzman kişilerden yardım alınması da sınavda çok daha başarılı olunabilmesini beraberinde getirecektir.