TOEFL Özel Ders

Anasayfa \ TOEFL Özel Ders
Toefl Özel Ders

Özel Ders programlarımız öğrencinin seviyesine ve hedeflediği puana göre 20, 30, 40, 60 saat şeklinde planlanmaktadır. Eğitimler; ihtiyaca göre Genel İngilizce’nin toparlanması, 4 beceride akademik eğitim ve sınav teknikleri ile puan arttıracak kalıpların gösterilmesi şeklinde ilerlemektedir. 

BİZİMLE TOEFL’A SON KEZ HAZIRLANIN !

Özel Ders İçeriği

Akademik Eğitim

Listening, Writing,  Reading, Speaking becerileri üzerine akademik eğitimler vermekteyiz.

Stratejik Gösterimler

Sınava yönelik gramer anlatımlar, sınav stratejileri ve puan arttıracak kalıplar ile başarı oranınızı yükseltmeye yönelik çalışmalar yapmaktayız.

Deneme Sınavları

Gerçek sınav formatında deneme sınavları ile nerede eksiğiniz olduğunu tespit edip eksiklerinizi hızla gidermekteyiz.

Kişiye Özel Ders Programı

Tamamen öğrencinin seviyesine ve ulaşmak istediği puana yönelik hazırlanan toefl özel ders programlarımızla, öğrenciyi hedefine hızla ulaştırmaktayız.

%100 Sınav Hocaları

Tamamı akademik sınavlarda üst düzey deneyime sahip hocalarımızla TOEFL dersini TOEFL, IELTS dersini IELTS hocasından aldırmaktayız.

Odak Çalışma Kaynakları

Hocamızın seviyenize ve hedefinize göre sizler için belirlemiş olduğu TOEFL kaynakları dışında her seviye için tamamen özgün ve sınav odaklı yardımcı kaynakları da web sitemizde paylaşmaktayız.

 

Seviye Belirleme

Özel derslerimize başlamadan seviyeniz hakkında bilgi edinebilmemiz için aşağıda belirtmiş olduğumuz konulardan birini seçip, konu hakkında writing yazmanızı ve sonrasında info@toeflozeldersankara.com adresine göndermenizi rica ederiz.

Writing Konuları

 1. If you could change one important thing about your country, what would you change? Use reasons and specific examples to support your answer.
 2. What are some important qualities of a good supervisor (boss)? Use specific details and examples to explain why these qualities are important.
 3. Do you agree or disagree with the following statement? Attending a live performance (for example, a play, concert, or sporting event) is more enjoyable than watching the same event on television. Use specific reasons and examples to support your opinion.

Writing Kuralları

 1. Belirtilen konulardan bir tanesini seçip o konu hakkında bir writing yazın.
 2. Writing INTRODUCTION, BODY 1, BODY 2 ve CONCLUSION olmak üzere 4 paragraftan oluşmalıdır.
 3. Writing yazarken yazarken lütfen sözlük, çeviri kullanmayın. (Writing’in amacı sizin mevcut seviyenizi belirlemektir.)
 4. Süre 40 dakikadır. Tamamladıktan sonra info@toeflozeldersankara.com’a gönderebilirsiniz.

Akademik Eğitimler

4 beceri üzerine profesyonel hocalardan tamamen sınav odaklı bir eğitim alın..

Listening

Speaking

Writing

Reading

Writing Teknikleri

Deneme Sınavları

Kayıt Ol / Bilgi Al

Ön kayıt formumuzu doldurarak özel ders programlarımız hakkında bilgi alabilirsiniz.

TOEFL IELTS Writing Feedback

Toefl Sınavı Nedir ?

TOEFL sınavı açılımı,Test Of English as a Foreign Language yani Yabancı Dil İngilizce Testi anlamına gelmektedir. Dünya çapında geçerliliği olan özellikle Amerika Birleşik Devletleri’nin kabul ettiği şu an ise Yeni Zelenda, Hollanda, Avustralya, İsveç gibi 130 ülkenin de kabul ettiği internet üzerinden ve yazılı olarak da yapılan listening (dinleme), reading (okuma), writing (yazma) ve speaking (konuşma) becerilerinizi birleştirdiğiniz bir sınavdır.

Toefl Sınavına Kimler Girebilir?

Bu sınava, dünya çapında İngilizce dil seviyelerinin yeterliliğini resmi olarak ölçmek amacıyla milyonlarca kişi girmektedir. Bu sınav YÖK tarafından da YDS puanıyla eş değer olarak kabul edildiği için birçok alanda kullanılmaktadır. TOEFL sınavına;

 • Yurt dışında yüksek lisans, doktora eğitimi yapmak isteyenler,
 • Türkiye’de bazı üniversitelerin hazırlık sınıfını atlamak isteyen öğrenciler,
 • Türkiye’de bazı kamu kurumlarında kullanmak amaçlı iş başvurularında bulunmak isteyenler,
 • Türkiye’de bazı kamu kurumlarında dil tazminatı almak isteyen çalışanlar girebilir.

Toefl Sınav İçeriği Nasıldır?

internet üzerinden ve yazılı olarak da yapılan listening (dinleme), reading (okuma),  writing (yazma) ve speaking (konuşma) olarak dört beceri şeklinde İngilizce seviyenizi ölçen bir sınavdır. TOEFL sınav puanlaması 0 ile 120 arasındadır.

TOEFL IBT, internet aracılığıyla düzenlenmekte olup yurt dışında eğitim ve iş başvuru yolunda ilerlemek isteyen kişilerin başvurduğu sınavdır. İngilizceyi akademik düzeyde kullanma becerinizi ölçen bu sınav yaklaşık 3 saat 10 dakika ile 4 saat 20 dakika sürmektedir. Okuma bölümü ve dinleme bölümü arasında 10’ar dakika ara verilebilmektedir. TOEFL IBT için yılda 50‘den fazla sınav düzenlenmektedir. Sınav içeriği ise, okuma bölümünde 60 ile 90 dakika verilmekte, 36-56 tane soru bulunmaktadır ve akademik metinlere cevap verilmesi istenir. Dinleme bölümünde 60 ile 90 dakika verilmekte, 34-51 tane soru, bu sorularda istenen konuşmaları sohbetleri dinleme ve ardından soruların yanıtlanması istenir. Konuşma bölümünde 20 dakika kadar bir süre verilir bilinen bir konu üzerinde fikir belirtilmesi istenir. Son olarak yazma bölümünde ise 50 dakika süre verilmekte olup okuma ve dinleme bölümlerine göre kompozisyon yazma, bir fikri savunmanız istenir.

TOEFL PBT ise kağıt üzerinde yapılan ve yaklaşık 2 saat kadar süren bir sınavdır. Ancak teknolojinin ilerlemesi sebebiyle bu sınav çok fazla tercih edilmemekte ve kullanımdan kaldırılmaktadır. Sınav yapılma tarihleri internet üzerinden yapılan sınava göre daha azdır.

Toefl Sınav Ücreti Ne Kadardır?

TOEFL sınav ücreti ve ekstra ödenmesi gereken ücretler,

Test Ücreti

180 $

Alıcı başına ek puan rapor ücreti

20 $

Okuma ve Dinleme Cevap Kâğıdının Puan Değerlendirmesi Ücreti

50 $

Writing Bölümü Puan Değerlendirmesi Ücreti

80 $

TOEFL IBT sınav ücretleri ise;

Sınav kayıt ücreti ülkeden ülkeye göre değişkenlik göstermektedir. Sınav tarihine yakın bir sürede (geç kayıt) kayıt gerçekleşmesi durumunda ek olarak 40 $, sınav tarihi değişikliğinde 60$ ,edilen puanların geri getirilmesi durumunda 20$ , speaking veya writing bölümlerinin kontrolünde 80$  her ikisinin kontrolü istendiğinde 160 $ ücret ödenmektedir.

Ücretler değişim göstermektedir ve vergiler ekstra olarak belirtilen tutarlara eklenecektir.

Toefl Sınav Kaydı Nasıl Yapılır?

Öncelikle sınavın mevcut olduğundan emin olmalısınız. Daha sonra Her gün her saat bu sınava kayıt yaptırabilme şansı mevcuttur. İstenilen bilgilerin isim soy isim, sınav türü, kimlik bilgilerinizin doğruluğundan emin olarak kayıt yaptırmanız gerekmektedir. Sınav tarihinden en az bir hafta içerisinde kayıt olmanız esastır. Kayıt olmayı unutmanız durumunda sınava 3 gün kala kayıt işleminizi yaptırabilmeniz için 40 $ ekstra bir ücret ödemelidir.

İnternet üzerinden kısa sürede online başvuru yapabilirsiniz. Kayıt ile ilgili bilgilendirmeler tarafınıza mail olarak gelmektedir. Ayrıca telefon ile kayıt yaptırma imkânınız da bulunmaktadır. Türkiye’den kayıt yaptırmak isteyenlerin Hollanda merkez telefon numarası aranmalıdır.