YDS Özel Ders

Anasayfa \ YDS Özel Ders
YDS Özel Ders Ankara

YDS Özel derslerimiz öğrencimizin ihtiyacına göre 20-40-60 saat şeklinde belirlenmektedir. Özel ders programlarımız öğrencinin seviyesine ve eksikliklerine göre planlanmaktadır. İlk olarak Genel İngilizce toparlanmakta, sonrasında sınava yönelik anlatımlar, akademik çeviri teknikleri, puan arttıracak kalıpların gösterimi şeklinde ilerlemekte, yds özel ders programının son aşamasında ise soru çözüm teknikleri gösterilmektedir. 

BİZİMLE YDS’YE SON KEZ HAZIRLANIN !

Genel İngilizce Gramer Anlatımlar

YDS Gramer Anlatımlar

İleri Düzey Sınav Teknikleri

Akademik Çeviri Teknikleri

Kelime Çalışmaları ve Paragraf Analizleri

Soru Çözümleri ve Soru Üzerinde Anlatımlar

Deneme Sınavları ve Kritikleri

 

 

Ön Kayıt / Ön BilgiYDS Özel Ders Ankara

-ÖSYM tarafından yıl içinde belirli tarihlerde gerçekleştirilen YDS sınavı 80 sorudan oluşmaktadır. Adayların farklı modüllerde bulunan sorulara cevap vermesi için ise 150 dakikaları olmaktadır. Yanlışların doğruları götürmediği sınav sisteminde her doğru cevap 1.25 puana sahip olurken memur ya da eğitim süreçlerinde talep edilmektedir.  Farklı yabancı dil seçenekleriyle girilebilir YDS sınavları Pazar günleri belirli yerlerde yapılırken çok daha iyi sonuçlar için özel derslerin katkısı da büyük olmaktadır.

YDS’ye Kimler Girebilir?

Üniversitelerde yüksek lisans veya doktora yapacak adaylarla birlikte doçentlik sınavları içinde YDS puanı gerekmektedir. KPSS A Grubu Öğretmenlik Sınavı özelinde dil puanı hesaplanacak adaylarında katılması gerekirken aynı zamanda yurtdışı denklik sınavlarına girmek isteyenlerde puan almalıdır. Memuriyetlerinde dil tazminatı alacak kişilerde girebilirken aynı zamanda devamlı olarak sınava katılımlarda hiçbir kısıtlama olmamaktadır.

YDS Puanlama Sistemi

Tüm adaylar için toplam puan 100 olurken 90 ile 100 puan seviyeleri A, 80 ile 89 puan aralığı B, 70 ile 79 puan aralığı C seviyesi olarak tanımlanmaktadır. 60 ile 69 arasındaki puanlarda D seviyesi olurken 50 ile 59 arasında puanlarda E Seviyesi ölçümü söz konusudur. Bunun haricinde bir geçerlilik olmazken puanlar 5 yıl boyunca kullanılabilirdir. Almanca, Fransızca, İngilizce gibi farklı dil testlerinde YDS’ye girebilirken başvuru süreçleri de takip edilmelidir.

YDS Çalışma Teknikleri

Özellikle öğrenciler tarafından çokça rağbet edilen YDS sınavında belirli zaman diliminde soruların yapılması istenmektedir. Bundan dolayı sorudan istenenlerin çok daha hızlı bir şekilde tespit edilmesi önem taşır. Bazı ipuçlarının kullanılması, YDS sorularının çözüm teknikleri de süre konusunda yardımcı olmaktadır. YDS çalışmalarında önemli olan üç farklı yöntem mevcuttur. DİL Bilgisi, Kelime ve Okuma pratikleriyle çok daha kısa süre içinde yüksek YDS puanları elde edilebilir. Görsel öğrenme tekniklerinin kullanılmasının yanı sıra cümle kurulumlarında da bazı tekniklerin bilinmesi uzman yardımlarıyla mümkün olmaktadır. Bununla birlikte her gün kelime Ezberlenilmesi ve kelimelerin sıklıkla kullanılması da avantajlar getirmektedir. Çok uzun makalelerin yer aldığı Reading bölümüne sahip olan YDS içinde okuma alıştırmaları yapılması da olmazsa olmazlardandır. Böylelikle çok hızlı bir şekilde çoktan seçmeli sorular yanıtlanırken süreden de tasarruf edilebilir.